Ładowarka everActive CBC-10 12V/24V

BAT000356
167,73
Dostępny

Opis produktu

Ładowarka ' prostownik ' do akumulatorów 12V / 24V żelowych / AGM / kwasowo-ołowiowych
Everactive CBC-10 v2
cyfrowy, w pełni automatyczny.

EverActive CBC10 to uniwersalna ładowarka / tzw. "prostownik inteligentny" do wszelkiego typu akumulatorów kwasowych (samochodowych itp.) 12V i 24V, żelowych / AGM.

NOWA CYFROWA TECHNOLOGIA to niewielkie rozmiary, większa niezawodność, większa skuteczność, większa efektywność, mniejsze zużycie energii elektrycznej.
Maksymalny (regulowany) prąd ładowania dla akumulatorów 12V to 10A - wystarczy 10-20 min. ładowania, aby uruchomić samochód z rozładowanym akumulatorem!

Prosto od specjalisty w branży zasilania:
Ładowarka jest inteligentna, sterowana mikroprocesorem - po pełnym naładowaniu automatycznie wyłącza się, przechodząc w tryb monitorowania napięcia - w 100% bezpieczna dla każdego akumulatora.
Skuteczność naszej ładowarki jest porównywalna z procesem ładowania w wiodących, profesjonalnych urządzeniach (nawet wielokrotnie droższych) - używanie inteligentnej ładowarki nie wpływa negatywnie na eksploatację akumulatora, a wręcz przeciwnie, wydłuża czas jego eksploatacji!

Ładowarka dedykowana jest nie tylko do akumulatorów samochodowych dużej pojemności - dzięki regulacji prądu ładowania, nadaje się również do akumulatorów żelowych, motocyklowych, stosowanych na jachtach czy akumulatorów do skuterów o mniejszej pojemności.

Nieograniczone możliwości - nasza ładowarka wyposażona została w unikalny, rozłączany kabel z szybkozłączem SAE. Umożliwia to bezproblemowe dopasowanie ładowarki do posiadanej instalacji, gdy dołączone kable z krokodylkami i terminalami oczkowymi są niewystarczające.
W ładowarce zastosowano nowoczesne rozwiązania:

automatyczna i pewna kontrola naładowania akumulatora - po osiągnięciu określonego napięcia, lub samoczynnego spadku prądu ładowania,
monitorowanie napięcia po zakończeniu ładowania - automatyczne wznowienie ładowania w przypadku spadku napięcia na akumulatorze, również po zaniku napięcia z sieci AC,
ładowarka niweluje zjawisko zasiarczania akumulatorów, które może powstawać podczas ładowania,
tryb konserwacyjny dla akumulatorów 12V / SLA o pojemności 14-230Ah - ładowarka daje stałe napięcie 13.6V z prądem do 5A - utrzymuje w pełnej gotowości akumulator - idealne dla pojazdów elektrycznych, wózków widłowych itp.
tryb zasilacza 13.6V/5A - możliwość zasilenia urządzeń zasilanych z 12V.
tryb "zimowy" - gwarantuje pełne i efektywne naładowanie akumulatora, nawet w b. niskiej temperaturze otoczenia
tryb "reaktywacji/reanimacji" - specjalny tryb ładowania - w przypadku skrajnie rozładowanych akumulatorów, ładowarka stosuje zmniejszony prąd ładowania 1.5A, aż do osiągnięcia bezpiecznego napięcia pozwalającego na szybsze ładowanie - ładowarka sama decyduje, o konieczności użycia tego trybu,
rozłączany kabel wyposażony w szybko-złącze typu SAE, umożliwia dopasowanie ładowarki do własnych potrzeb, na wyposażeniu standardowym znajdują się końcówki z krokodylkami oraz terminale oczkowe,
ładowarka wyposażona w komplet zabezpieczeń przeciw zwarciom, przed błędnym podłączeniem biegunów, przed przegrzaniem, przeciążeniem, przeładowaniem itp.

Ładowarka CBC 10 jest przeznaczona do baterii 12V / 24V typu żelowe, kwasowo-ołowiowe, AGM, VRLA, VLA, SLA, WET, GEL, Lead-Acid. Ładowanie przebiega automatycznie, w zależności od trybu nawet w 9 etapach! Tryb ładowania, działanie ładowarki sygnalizowane jest 13 diodami LED.

Pierwszy etap jest automatyczna detekcja rodzaju akumulatora (12/24V) i jego ewentualna reaktywacja (tylko dla mocno rozładowanych ogniw) - ładowanie zmniejszonym prądem.
Drugi etap to ładowanie zasadnicze - w zależności od trybu, prądu ładowania 10A/5A/2A (dla 24V akumulatorów maksymalny prąd to 5A).
Kolejne etapy to kontrola procesu ładowania - wraz ze wzrostem napięcia na akumulatorze następuje zmiana (automatyczne ograniczanie) prądu ładowania: 10A-7.5A-5A-4A-3A-2A-1.5A.
W końcowej fazie ładowania prąd jest ograniczany do 1.5A - jest to doskonałe zabezpieczenie przed zjawiskiem "gazowania" akumulatora. Po osiągnięciu napięcia 14.4V (dla aku 12V) i 28.8V (dla aku 24V) ładowanie jest zakończone.
Ostatni etap to faza monitorowania napięcia na akumulatorze - w przypadku dłuższego pozostawienia ładowarki podłączonej do akumulatora i spadku napięcia do 12.8V (12V) / 25.6V (24V) ładowarka włącza ładowanie podtrzymujące 1.5A aby nie dopuścić do rozładowania akumulatora.

Cechy produktu Ładowarka procesorowa 12V/24V everActive CBC-10 v2
Napięcie wejścioweAC 220-240 V, 50-60 HzObsługiwane typy akumulatorów12V/24V DC (automatyczna detekcja)
żelowe, kwasowo-ołowiowe, AGM, VRLA, VLA, SLA, WET, GEL, Lead-Acid, EFB, Ca/Ca, Pb itd.Obsługiwane pojemności akumulatorów10-300Ah dla 12V
10-150Ah dla 24VMaksymalne napięcie ładowania [V]14,70(14,4V/14,7V dla 12V akumulatorów)
29,40(28,8V/29,4V dla 24V akumulatorów)Prąd ładowania (skuteczny)regulowany 10/5/2 [A] dla 12V
regulowany 5/2 [A] dla 24VTemperatura pracy [°C]
-10..40st. C (ograniczenie mocy przy wyższych temp.)
Wymiary (szer. x głęb. x wys.) [mm]
22 x 8,2 x 5,6
Inne, istotne cechy produktuWbudowany wentylator
Długość kabla zasilającego AC ok. 1.8 m
Łączna długość przyłączy z krokodylkami ok. 1.8 mZestaw zawieraŁadowarka automatyczna everActive CBC-10 v2
Instrukcja obsługi PL/EN/DE
Przyłącze z krokodylkami
Przyłącze z terminalami oczkowymi
Powiadomienie o dostępności: Ładowarka everActive CBC-10 12V/24V

Na podany adres e-mail zostanie wysłane powiadomienie, gdy produkt będzie dostępny w naszym magazynie